skip to Main Content

Notícies

Conferència-col·loqui arxiu històric

El passat dijous 6 de juny es va celebrar la conferència-col·loqui sobre el nostre arxiu històric a la Sala de Cor del Gran Teatre del Liceu.

En aquesta ocasió es va tractar sobre les últimes fases que està previst que es duguin a terme durant l’any 2024 i que comprèn la digitalització de les darreres caixes que quedaven pendents. Esperem que ben aviat puguem tenir tot el material de l’arxiu històric digitalitzat i disponible per ser consultat al web de l’arxiu. Podeu consultar l’arxiu històric en el següent enllaç:

https://www.bib.uab.cat/human/arxiusocietatliceu/publiques/indexcat.php

En aquest acte vam comptar amb la presència de la degana Sra. Margarita Freixas, la vicerectora Sra. Virginia Luzón, el director del projecte el Dr. Francesc Cortés i els responsables del Servei de Biblioteques de la UAB, que treballen dia a dia en aquest apassionant tema.

Back To Top